sem to pozadi
Mudr. Tomáš Vaněk - Logo

Sterilizace

Milí pacienti, vážíme si důvěry každého z Vás a ke své práci přistupujeme s maximální zodpovědností a nasazením. Naším cílem je vaše plná spokojenost, proto nabízíme maximální kvalitu služeb. Tento přístup je, věřím, patrný jak na naší péči, tak na prostředí, ve kterém se nacházíte. Nezbytnou, bohužel neviditelnou a často zanedbávanou podmínkou takové péče je aseptický provoz. Domnívám se, že všichni máme v povědomí čistotu chirurgických sálů nebo jednotek intenzivní péče. Se stejným přístupem připravujeme také naše pracoviště a veškeré nástroje, které k ošetření použijeme. Tato „skrytá“ část našeho provozu je pro vaši bezpečnost a bezpečnost dalších osob, se kterými jste v kontaktu, nejdůležitější. Z hlediska možnosti přenosu mnoha infekcí slinami, krví i přímým kontaktem, patří zubní ordinace mezi riziková pracoviště. Prostředí dutiny ústní je nutné považovat vždy za potencionálně infekční a proto je nutné ne jen vlastní ošetření, ale celý provoz podřídit přísným pravidlům (příklady přenosu infekce: kapénkové infekce virové, bakteriální, plísňová onemocnění, virová onemocnění jater, virus HIV a další).

Z hlediska čistoty a sterility provozu splňujeme legislativní normy České republiky, předpisy Evropské Unie a doporučení americké OSAP org. (Organization for Safety, Asepsis and Prevention ). Důsledné dodržování těchto pravidel podléhá pravidelným kontrolám. Pacientům je tak zajištěno naprosto bezpečné ošetření.

Čistota je viditelná na každém kroku – v čekárně, na toaletách, v ordinacích.

Pro každé ošetření používáme veškeré dostupné jednorázové nástroje. Ty, které se používají opakovaně, jsou sterilizovány, baleny a uskladněny dle nejnovějších požadavků. Všechny plochy, které mohou být během ošetření kontaminovány, jsou vždy desinfikovány. Nad rámec platných standardů pracujeme dle speciálních pravidel, která posunují vaši bezpečnost a naši profesionalitu na maximální možnou úroveň. Všechny povrchy zubního křesla a jeho osvětlení jsou chráněny takzvaným „barierovým krytím“. Jde o jednorázové „igelitové“ krytí, které je po každém ošetření nahrazeno krytím novým. Pokud vím, jsme v tomto přístupu ojedinělí.

Veškeré nástroje a materiály používané během ošetření jsou připraveny a uloženy dle tzv. „color code systemu“, zajištujícího vždy sterilní nástroje pro každého pacienta, optimální logistiku a ergonomii celého provozu. Každé ošetření probíhá s asistencí, dle pravidel „čtyřruční práce“ (four handed dentistry), což umožňuje týmu lékař- asistentka plnou koncentraci na pacienta a příslušný zákrok.

Výše uvedené principy jsou zárukou bezpečí pacienta, maximální kvality a efektivity ošetření, profesionality ošetřujícího týmu a celého personálu.

V případě zájmu jsme připraveni vás s našimi pravidly provozu seznámit přímo v prostorách naší praxe.

Fotogalerie sterilizace


Detail po kliknutí

Detail po kliknutí

Detail po kliknutí


2013 © All rights reserved www.tagadesign.cz